Czy przebywanie w pobliżu chłopca w trakcie inhalacji jest bezpieczne dla płodu?

Jestem w 6.tygodniu ciąży i opiekuję się chłopcem, który przyjmuje antybiotyki (Tobi- Tobramycyna) wziewne przez nebulizator, który wypuszcza małą Ilość oparów. Czy przebywanie w pobliżu chłopca w trakcie inhalacji jest bezpieczne dla płodu? Jesli nie jak sie zabezpieczyć?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie sądzę, żeby taki kontakt z lekiem miał znaczenie dla przebiegu ciąży.