Czy przed badaniem poziomu cukru można pić wodę?

Dzien dobry, czy przygotowujac sie do badania poziomu cukru na czczo mozna wypic rano wode? Jesli tak, czy szklanka lub dwie szklanki wody sa akceptowalne? Z reguly pije dwie szklanki wody z rana. Slyszalam sprzeczne opinie na ten temat. Dziekuje.
KOBIETA, 43 LAT 5 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Odpowiadając na Pani pytanie, picie wody przed badaniem glukozy w zwyczajowych ilościach (np. szklanka wody po wstaniu z łóżka i pół szklanki wody przed badaniem) nie wpłynie bezpośrednio na oznaczenie poziomu glukozy. Jeśli dzień wcześniej zachowaliśmy swoją normalną dietę i post nocny, wynoszący +/- 10 godzin, wynik badania powinien być miarodajny.

Pozdrawiam