Czy przed kolonoskopia muszę być przez 3 dni na diecie płynnej/pólpłynnej?

czy przed kolonoskopia musze byc przez 3 dni na diecie płynnej/polpłynnej? czy moge jesć normalnie ale lekkie produkty np. bulka pszenna z jajkiem, z serem żoltym, jogurty? Cierpie na duze zaparcia. czy przy zaparciach sa dodatkowe zalecenia?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli miewa pan zaparcia to taka dieta (oczywiście również z odpowiednim przygotowaniem oczyszczającym przed zabiegiem) może polepszyć warunki badania i poprawić jego czułość. Sugeruję stosować się ściśle do zaleceń lekarza prowadzącego.