Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Domowe sposoby na bolący ząb

wszystko zależy od warunków w jamie ustnej i warunków zgryzowych. Jeśli sytuacja wymaga większego szlifowania tkanki zębowej, w żywym zębie może nastąpi zranienie miazgi zęba (nerwu) i w konsekwencji powinno być wykonane leczenie kanałowe, czyli ząb zostaje pozbawiony żywej miazgi. Jeżęli chodzi co podatność na podatność na choroby, czyli np próchnicę, zalezy to od prawidłowości wykonania korony. Jeżeli korona jest szczelna to nie ma takiego niepokoju.

0

Nie zawsze trzeba leczyć ząb endodontycznie przed założeniem korony. Szlifowanie zęba pod koronę ceramiczną jest zawsze większe niż pod np. koronę na metalu więc może dojść do obnażenia miazgi szlifowanego zęba, startego dodatkowo w wyniku bruksizmu. Wtedy konieczne będzie leczenie kanałowe. Ząb po leczeniu kanałowym trzeba zaopatrzyć we wkład koronowo-korzeniowy przed wykonaniem korony. Ząb taki, jeśli korona jest szczelna, nie jest bardziej podatny na próchnicę.
pozdrawiam serdecznie

0

Nie leczymy profilaktycznie zębów kanałowo. Możliwe że w Pani przypadku analiza zwarciowa wykazała taką konieczność. Warto rozważyć korony kompozytowe ze względu na bruksizm.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy