Czy przerwa w stosowaniu leku Letrox może być niebezpieczna?

Witam. Po pierwszej konsultacji u endokrynologa dostałam receptę na tabletki letrox (1 tabletka dziennie) które miałam brać przez 2-3 miesiące. IPo tym czasie miałam zrobić powtorne badania i umówić się na kolejna wizytę w celu dostosowania odpowiedniej dla mnie dawki leków. Niestety wyniki badań mam do odbioru za 4 dni a tabletki kończą mi się jutro. Na wizytę do endokrynologa dostanę się za 10 dni. Czy dużą krzywdę sobie wyrządzę robiąc przerwę w braniu tabletek?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie należy przerywać (nawet na kilka dni) leczenia hormonami tarczycy bez konsultacji z lekarzem. W zależności od choroby podstawowej oraz stosowanego leczenia może mieć to różne skutki dla pani zdrowia. Na pani miejscu udałbym się do lekarza pierwszego kontaktu z prośbą o przedłużenie leczenia do czasu wizyty u specjalisty (proszę zabrać ze sobą dokumentację medyczną i wyniki badań, które pomogą lekarzowi w przepisaniu leku).