Czy przerywany strumień moczu może być objawem poważnej choroby?

Witam, mam 18 lat. Ostatnio przeglądając internet natknąłem się na to, że przerywany strumień moczu może być objawem poważnej choroby. Ja odkąd pamiętam sikam takim właśnie strumieniem. Nie sprawia mi to bólu ani nic podobnego. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry.
Przerywany strumień moczu świadczy o tym że pewien problem jest.
Powody takiego stanu mogą być różne. Przerywany strumień moczu może być spowodowany przeszkodą w oddawaniu moczu, ponadto przerywany strumień moczu powodują również zaburzenia kurczliwości mięśnia pęcherza moczowego. Warto więc udać się na wizytę do urologa aby sprawdzić sposób oddawania moczu za pomocą takiego badania które nazywa się urofluometria ( przy okazji zostanie ocenione ewentualne zalegania moczu po mikcji).
Następnie jeżeli w tym badaniu potwierdzi się problem należy wykonać badania które mają wyjaśnić jaki jest powód takiego sposobu oddawania moczu.
Modrzewski Tomasz

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty