Czy przerywany strumień moczu może być objawem poważnej choroby?

Witam, mam 18 lat. Ostatnio przeglądając internet natknąłem się na to, że przerywany strumień moczu może być objawem poważnej choroby. Ja odkąd pamiętam sikam takim właśnie strumieniem. Nie sprawia mi to bólu ani nic podobnego. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Dzień dobry.
Przerywany strumień moczu świadczy o tym że pewien problem jest.
Powody takiego stanu mogą być różne. Przerywany strumień moczu może być spowodowany przeszkodą w oddawaniu moczu, ponadto przerywany strumień moczu powodują również zaburzenia kurczliwości mięśnia pęcherza moczowego. Warto więc udać się na wizytę do urologa aby sprawdzić sposób oddawania moczu za pomocą takiego badania które nazywa się urofluometria ( przy okazji zostanie ocenione ewentualne zalegania moczu po mikcji).
Następnie jeżeli w tym badaniu potwierdzi się problem należy wykonać badania które mają wyjaśnić jaki jest powód takiego sposobu oddawania moczu.
Modrzewski Tomasz