Czy przestanę tyć?

Mam ma imię Paulina, mam 16 lat, 54 kg i 168 cm wzrostu. Mój wskaźnik BMI jest niby ok, ale mam bardzo masywne uda (54cm) i duże biodra oraz ogromny brzuch. Do tej pory stosowałam dietę. najczęściej jadłam dziennie 500 kcal. Gdy wyszłam z tej diety stopniowo tyje. Żadne brzuszki itp. nie pomagają. Mój jadłospis m.in. (np dziś) wygląda tak 7.00 śniadanie - 2 kanapki z chlebem pełnoziarnistym z szynku sałatą, ogórkiem i masłem + herbata z łyżeczką cukru; 10.00 - II śniadanie - 2 małe pierożki z kapustą i grzybami plus 100 ml mleka; 13.00 obiad miska zupy warzywnej + 2 kromki chleba pełnoziarnistego; pewnie około 16 zjem jakąś sałatkę i pewnie coś jeszcze;( Po tej diecie nie mogę przestać tyć i jeść. To silniejsze ode mnie. Między posiłkami, a to czekoladka, a to paluszek, a to kawka z mlekiem i tak ciągle;( W tydzień przytyłam około 3 kg, masakra. Zamówiłam sobie rowerek stacjonarny, czy gdy będę jeździć około 30 min dziennie to schudnę? Czy przestanę tyć? Czy mój obwód w udzie się pomniejszy czy powiększy? Co i w jakim czasie powinnam jest? PS. Mam tendencje do tycia, u mnie w rodzinie wszyscy ze strony mamy są grubi.. Ja nie chce ( Pomocy!
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Zdecydowanie nie powinnaś się odchudzać, a tym bardziej stosować diet o kaloryczności <500 kcal. Mogą być niebezpiecznie dla Twojego zdrowia.
Zapoznaj się z Piramidą Zdrowego Żywienia.
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...
Zjadaj 5 posiłków, każdy co 3 godziny.
Jadając regularnie zapobiegniesz napadom głodu i odkładaniu się tkanki tłuszczowej.
Przykładowe ćwiczenia znajdziesz w materiałach video na www.abccwiczenia.pl

Jeśli cierpisz na obsesyjne myślenie o kaloriach, odchudzaniu, własnym ciele - skonsultuj się z psychologiem (www.abcanoreksja.pl).

Pozdrawiam