Czy przewlekłe zapalenie tarczycy może być spowodowane nadwagą?

Mam pytanie odnośnie problemów z tarczycą które mam od ponad pół roku, mam również duże problemy z wagą moje BMI wynosi 29 ogólnie od zawsze mam problem z wagą. Czy moje problemy z tarczycą tzn przewlekłe zapalenie tarczycy może być spowodowane moją wagą czy raczej jest na odwrót? jestem pod opieką specjalisty ale dopiero teraz zaczęło nurtować mnie to pytanie. (Jestem kobietą 25lat 169cm i 84kg.)
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Niedoczynność tarczycy, która może być konsekwencją jej przewlekłego zapalenie może powodować problemy z nadmierną masą ciała. Nie ma odwrotnej zależności. W tym przypadku przeze wszystkim należy systematycznie kontrolować poziom hormonów (TSH, fT3, fT4) i wdrażać ich ewentualną suplementację w przypadku stwierdzenia niedoczynności tarczycy. Proszę pozostawać pod stałą kontrolą endokrynologa.