Czy przewlekły ból głowy może być wywołany przez ząb przeznaczony do wyrwania?

Czy przewlekły ból głowy może być wywołany od zęba do wyrwania? czy od zęba mogą powstać jakieś zapalne czy też naczyniowe zmiany w mózgu?

Zmiany naczyniowe od zęba raczej nie powstają w mózgu, natomiast zapalenie z zęba może szerzyć się drogą naczyń krwionośnych do mózgu, prowadząc w cięższych i rzadkich przypadkach do zapaleń mózgu, ropni itp.

Witam. Często bywa tak, że ból od górnego zęba promieniuje do skroni, może również rozboleć cała głowa. Zmiany zapalne przywierzchołkowe mogą źle wpływają na cały organizm ( jest to stałe źródło zakażenia).

Każdy zab , który nie nadaje sie do leczenia należy jak najszybciej usunąć.
Stanowi on tzw. ognisko zakażenia , może być przyczyną różnych dolegliwości i chorób.
Proszę więc nie zastanawiać sie tylko udac do stomatologa i pozbyć sie " problemu".