Czy przewlekły stan zapalny we wszystkich warstwach ściany pęcherzyka to standardowy wynik?

Witam Mam pytanie odnośnie badania hist-pat pęcherzyka żółciowego! Czy przewlekły stan zapalny we wszystkich warstwach ściany pęcherzyka to standardowy wynik? Pęcherzyk jest dość sporych rozmiarów a wycinki badane przez patomorfologa raczej malutkie, czy lekarz wykonujący badanie ma pewność biorąc takie wycinki do badania ze w innych częściach pęcherzyka nie ma komórek złośliwych? Czy takowe widać gołym okiem przy ocenie mikroskopowej? Z góry dziękuje za odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Lekarz patomorfolog jest w stanie bez problemu odróżnić komórki prawidłowe i zmienione zapalne od komórek nowotworowych - widać to pod mikroskopem. Pani opis jest standardowym wynikiem określającym zapalenie pęcherzyka żółciowego. Nie ma powodu do niepokoju.