Czy przez cały miesiąc powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie?

Witam Stosuje tabletki antykoncepcyjne od pół roku, niestety rozchorowałam się i od dzisiaj biorę antybiotyk, jestem w trakcie 7 dniowej przerwy. Od wtorku powinnam zacząć brac kolejny bileter( jest niedziela) tylko ze teraz nie mam pojęcia co zrobić. Jeśli tabletki na początku będą miały obniżona skuteczność to czy przez cały miesiąc powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie? Czy powinnam później zrobić przerwę? Czy cykl całkowicie mi się nie pomiesza?? Czy jeśli w takcie brania antybiotyku i 7 dni później będę stosowała dodatkowe zabezpieczenie to później już mogę normalnie uprawiać seks? Czy powinnam przeczekać cały cykl w razie gdyby tabletki na początku nie zablokowały owulacji? Pilnie proszę o pomoc

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym przez kolejne 28 dni zastosować dodatkowe metody zabezpieczające.