Czy przez niedobór żelaza jestem tak zmęczona?

Mam 21 lat ciągle jestem zmęczona,senna nie mam ochoty i siły aby się uczyć, pracować. Robiłam badania krwi i wyszło ze mam hemoglobine 14 obnnizone MCV 78 , MCHC 33 hematokryt 41 , plytki krwi 220 . Lekarz stwierdził że mam niedobór żelaza i mam brać przez 3 miesiące. Dodam że bardzo się stresuje, ciągle jestem niespokojna, boli mnie brzuch,głowa,mięśnie mam takie bóle które są jednego dnia a na następny czuję się lepiej ,źle sypiam za to kolejnego dnia mogę spać cały dzień Mam pytanie czy są to objawy nerwicy czy przez to żelazo tak się czuję .

Lek. Paweł Szadkowski

Warto ocenić stężenie ferrytyny i żelaza w surowicy krwi. Objawy, które pani wymieniła mogłyby wynikać z niedokrwistości, jednak pani wyniki badań w tym aspekcie mieszczą się w normie. Jeśli objawy po leczeniu nie ustąpią, a lekarz pierwszego kontaktu wykluczy przyczyny internistyczne warto udać się do lekarza psychiatry w celu porady.