Czy przez stosunek przerywany można mieć grzybicę pochwy?

Od roku jestem ze swoim partnerem. Wcześniej miałam dwóch chłopaków i zdarzało się, że czasami się nie zabezpieczałam. Pierwszy raz dostałam grzybicę pochwy. Byłam u ginekologa, mam leki, jest już dobrze, ale boję się kochać ze swoim partnerem, ponieważ wydaje mi się, że przez stosunek przerywany dostałam grzybicy. Czy powinniśmy jednak stosować prezerwatywy?
ponad rok temu

Witam,

prezerwatywa chroni nie tylko przed grzybicą, ale także przed innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową (w tym HIV). Jeśli nie decyduje się Pani na współżycie w prezerwatywie, to zawsze w przypadku infekcji grzybiczej u jednej osoby należy przeprowadzić kurację u partnera osoby zakażonej - dlatego też namawiam na przeleczenie Pani partnera (nawet jeśli nie ma żadnych objawów).

Pozdrawiam