Czy przez tabletki odchudzajace mogę nie zajść w ciążę?

Mam do panstwa kolejne pytanie czy przez tabletki odchudzajace moge nie zjasc w ciązy?? Pozdrawiam cała redakcje:)!

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Większość preparatów odchudzających bezpośrednio nie powoduje zaburzeń mogących skutkować problemami z zajściem w ciążę.
Ryzyko takich problemów jest zależne od efektu utraty masy ciała w krótkim czasie, co skutkuje zaburzeniami hormonalnymi z wtórnym brakiem miesiączki włącznie. To oczywiście jest przyczyną problemów z zajściem w ciążę.

Każde stosowanie środków odchudzających warto przedyskutować z lekarzem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.