Czy przez tyle lat spowolniłam metabolizm?

Witam od 2004roku zaczęłam się odchudzać tj prawie 12 lat ciągle jestem na diecie. Zaczynałam od wagi 86kg zgubiłam 23kg przez dietę bez chleba, ziemniaków itp. Były to diety niskokaloryczne poniżej 1500kcal. Teraz powoli waga rośnie...Czy przez tyle lat spowolniłam metabolizm? wróciło mi 10kg których chciałabym się pozbyć. Czy przez całe życie będę musiała jeść niskokalorycznie aby nie tyć?kobieta 31lat, 169cm, 64kg, cel utrata 9kg.

Dzień dobry,

Poza osobistą konsultacją u dietetyka, warto rozważyć przede wszystkim konsultacje (a być może i leczenie) u psychoterapeuty.

Witam Panią,
Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa w Pani ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis dzięki któremu poprawi się Pani sylwetka. Ważna jest także odpowiednia aktywność fizyczna.
Bardzo możliwe, że zwolniła Pani przemianę materii i dieta nie była prawidłowa skoro kilogramy wróciły i był efekt jo-jo.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk