Czy przy białaczce szpikowej można usunąć śledzionę?

Witam, moja mama choruje na ostrą białaczkę szpikowa, ma znacznie powiększona śledzione. Dziś odczuwała rwący ból z lewej strony blisko żołdka, ka jestem pewna że to właśnie śledziona boli. Moje pytanie brzmi czy przy plytkach 12 000 można usunąć śledzione? Czy jest to niebezpieczne i grozi krwotokiem??

Szanowna Pani, do usunięcia śledziony muszą być wskazania. Proszę udać się z mamą do lekarza celem zbadania śledziony