Czy przy braniu propranololu można palić papierosy?

Witam Moje pytanie brzmi następująco otóż biorę lek propranolol dodatkowo z głównym lekiem którym jest efectin er Moje pytanie brzmi czy przy braniu propranololu można palić papierosy Jestem biegłym palaczem i czy przez palenie lek propranolol nie przestał działać lub czy działa słabiej

Lek. Paweł Szadkowski

Nie ma określonych interakcji pomiędzy paleniem papierosów, a propranololem. Powinno jednak zastanowić dlaczego lek jest przyjmowany (nikotyna może negatywnie wpływać na układ bodźcoprzewodzący serca i powodować np. tachykardię). Palenie może więc zaszkodzić nie tylko pana zdrowiu w ogóle, ale również powodować utrudnienia w terapii podstawowej.