Czy przy helicobacter należy stosować jakąś dietę?

Witam. Wykryto u mnie helicobacter. Ciągle bole brzucha Po jedzeniu , wzdecia ... Dostałam antybiotyk Duomox 750mg 3x1 7 dni Metronidazol 500mg 3x1 7 dni I Mesopral 30dni Czy jest to wystarczająca ilość dni na zniszczenie tej bakteri? Czy powinnam stosowac jakaś dietę ? proszę o jakieś rady.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Nie ma specyficznej diety zalecanej przy terapii eradykacyjnej H.pylori. Należy brać przepisane leki według wskazań.