Czy przy krwawieniu możliwa jest ciąża?

Witam. Mam 27 lat. Podejrzewam, że jestem w ciąży, ale dostałam okres. W maju współżyliśmy z mężem w dni płodne, kilka dni po owulacji zaczęłam się dziwnie czuć - zaczęły mnie boleć piersi i przez kilka dni odczuwałam delikatne skurcze macicy, takie jak przy okresie. Już myśleliśmy, że się nam udało, bo chcemy mieć dziecko, ale 14.06 dostałam okres - terminowo, cykle mam regularne, 28 dni, tylko, że to krwawienie jest, a właściwie było bardzo dziwne.

Trwało 3 dni - zawsze mam 6-7 dni (dzisiaj się skończyło) było wyjątkowo skąpe (normalnie pierwsze 2-3 dni krwawienie jest dosyć obfite) i krew miała taki jasny żywoczerwony kolor, nie bolał mnie brzuch tak jak zawsze i w ogóle było inne.

Obserwuję swoje ciało i cykle i zauważam każdą zmianę, a tak jeszcze nigdy wcześniej nie miałam. Dzisiaj zrobiłam test, ale wyszedł negatywnie i zastanawiam się czy za kilka dni zrobić następny czy to jest już bez sensu.

Nie przyjmuję żadnych leków, czekam na wynik cytologii, mam lekkie tyłozgięcie macicy. Chciałabym się dowiedzieć czy takie krwawienia w ciąży mogą występować?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Tak, skąpe krwawienia/plamienia w terminach, w których wypadałaby miesiączka, są w pierwszym trymestrze ciąży normalne. Nie powinny niepokoić, ale wręcz przeciwnie - pierwsze takie krwawienie powinno skłonić do wykonania testu.

Z drugiej strony, testy ciążowe są w najwczśniejszym okresie ciąży nieraz zawodne - powinna Pani ponowić test, z moczu porannego, najlepiej za ok. tydzień.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!