Czy przy moich wynikach konieczna jest operacja na przepuklinę kręgosłupa?

PRZEPUKLINA KRĘGOSŁUPA Czy konieczna operacja. Wynik MR Spłycenie fizjologicznej lordozy kręgosłupa lędzwiowego. Na poziomie L4/L5 widoczna jest szerokopodstawna,większa na prawo,wypuklina portuzja krążka międzykręgowego modelująca worek oponowy,spłycająca zachyłki boczne kanału kręgowego,gdzie obustronnie modeluje,drażni korzenie L5 wyrażniej po stronie prawej oraz nieznacznie zwężająca oba otwory międzykręgowe. Na poziomie L5/S1 widoczna jest duża prawoboczna przepuklina ekstruzja krążka międzykręgowego wielkości 24*10*17 mm uciskająca worek oponowy,zwężająca prawy zachyłek boczny kanału kręgowego,gdzie uciska prawy korzeń S1. Degeneracyjna dehydratacja i obniżenie wysokości krążków międzykręgowych L4/L5 orazL5/S1. Przykrążkowe partie trzonów kręgów L4 i L5 wykazują dyskretne strefy pod chrzęstnego stłuczenia szpiku kostnego odpowiadające zmianom degeneracyjnym szpiku typu Modic II.

konieczność operacji powinna Pani omówić z neurochirurgiem, jednakże na podstawie przedstawionych wyników również bym się skłaniał ku zabiegowi operacyjnemu