Czy przy nerwicy mogą wystąpić takie reakcje organizmu?

Dzień dobry. Ostatnio dostałem bardzo silnych reakcji lękowych od wypiciu 2 szklanek coca-coli (atak paniki,derealizacja,zamartwianie się,uczucie rozbicia,bóle kości itp.). Czy jeśli cierpię na nerwicę, mogą wystąpić aż takie reakcję?Czy mój organizm jest takie słaby?Dodam też, kiedy już miałem te nieprzyjemne doznania, zrobiły mi się worki pod oczami(pomyślałem że może to związane coś z wodą w organizmie). Codzienność to u mnie lęki czy ataki paniki(od lat mam problemy nerwicowe) tylko dziwi mnie co się dzieję po zażyciu nawet niewielkiej ilości kofeiny(0,5l coli w tym wypadku). Nie miałem problemów w przeszłości, z piciem napojów zawierających kofeina(energetyki, kawa, cola). Czy to tylko nerwica? Pozdrawiam

Silna reakcja organizmu może, ale nie musi mieć podłoża pdychosomatycznego. Może warto pomyśleć również o kompleksowych badaniach i wizycie u dietetyka. Pozdrawiam. Joanna Marciniak