Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy przy nerwicy może występować pieczenie, kłucie i duszności w klatce piersiowej?

Czy przy nerwicy występują objawy pieczenie, kłucia i duszności w klatce oraz kłucie pod lewą łopatką? Od miesiąca mam takie objawy, miałam robione echo, trzy razy ekg, a serce codziennie nie daje mi normalnie funkcjonować.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Nerwica - kiedy warto udać się do specjalisty?

Dzień dobry,

Żeby stwierdzić czy choruje Pani na zaburzenia lękowe - to niezbędna jest konsultacja u lekarza psychiatry, np.: w Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego.
Jeżeli lekarze wykluczyli tło organiczne / somatyczne Pani dolegliwości, to pozostaje Pani rozważyć konsultacje / leczenie u psychiatry / psychoterapeuty.

0

Witam serdecznie,
Osoby cierpiące na zaburzenia nerwicowe wymagają konsultacji specjalisty w celu prawidłowej diagnostyki i różnicowania z innymi zaburzeniami psychicznymi oraz chorobami somatycznymi.
Na pewno tego typu objawów nie należy bagatelizować. Zachęcam do pełnej diagnostyki oraz konsultacji z psychologiem.
Pozdrawiam
Magdalena Jaromi

0

Witam! Tak, w przypadku nerwicy, mogą wystąpić dolegliwości somatyczne i objawy, które Pani wymieniła. Jeżeli lekarz nie stwierdził, żadnych chorób kardiologicznych lub sercowo - naczyniowych to znaczy, że dominującym czynnikiem jest nerwowy styl życia. Chroniczny stres powoduje napięcie organizmu i wydzielanie hormonów, które powodują, że organizm jest gotowy do działania. Przedłużający się taki stan może doprowadzić do różnych dolegliwości, które nie mają podłoża chorobowego. Dlatego jeżeli czuje Pani nadmierne napięcie i nerwowość, może warto skonsultować się z lekarzem. Delikatne leki obniżające napięcie mogą pomóc w osłabieniu dolegliwości. Zaleca się w takich przypadkach również konsultacje psychologiczne. Na terapii omawia się sposoby radzenia sobie ze stresem. Proszę zadbać o swoje dobre samopoczucie.

0

Dzień dobry, objawy które pani opisuje mogą świadczyć o nerwicy, jednak musi to zostać potwierdzone pełną diagnozą psychologiczno - psychiatryczną. Zachęcam do kontaktu z psychologiem, który zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0

Tak. Tego typu objawy mogą towarzyszyć nerwicy. Jednakże polecam osobistą konsultację z psychologiem w celu dokonania poprawnej i trafnej diagnozy. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy