Czy przy nieregularnym okresie mam przekładać zabieg?

Witam.Mam 44 lata Czekam na zabieg wyłuskania miesniaka macicy. Moje miesiączki są nieleguralne. Ostatni po 19 dniach. Przy zapisie na zabieg powiedziano mi że mam się wstawić pierwszy dzień po okresie. Data zabiegu ustalana była w grudniu według kaledarzyka . Wszystkie wyliczenia się teraz nie zgadzają. Na kartce informacyjnej mam napisane że mogę być przyjęta do 14 dnia cyklu i za pierwszy dzień cyklu uznają pierwszy dzień miesiączki. Moje pytanie jest następujące .Okresu dostałam 2 lutego zabieg jest 14 . Czy przy tak nielegularnym okresie mam przekładać zabieg.

Witam, najlepiej będzie jak omówi to Pani z lekarzem prowadzącym, nie jestem w stanie odpowiedzieć na Pani pytanie