Czy przy opryszczkowym zapaleniu gardła u 2-latka z powiększonymi migdałami może występować duszność?

Witam, czy przy opryszczkowym zapaleniu gardła u 2 latka z powiększonym migdałami może występować duszność? Dodam, że dziecko ma podejrzenie alergii i astmy. Natomiast w tym momencie poza przyspieszonym oddechem ie kaszle i nie ma kataru.

Lek. Paweł Szadkowski

Przy powiększonych migdałkach może wystąpić u dziecka utrudnienie w oddychaniu. Jednak gdyby objawy się nasilały, należy udać się do lekarza w celu zbadania i ewentualnego leczenia.