Czy przy ostrym refluksie mogą występować powiększone węzły chłonne szyi, podwyższone limfocyty i ob?

Witam, proszę o odpowiedź, czy przy ostrym refluksie razem z przepukliną rozworu przełykowego z objawami głównie gardłowymi (palenie w gardle i przełyku) mogą występować powiększone węzły chłonne szyji, podwyższone limfocyty i ob? Z góry dziękuje za rzetelną odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Pana objawy najpewniej wynikają z infekcji. Konieczne jest badanie fizykalne, analiza wyników i ocena pana stanu klinicznego, ale raczej mało prawdopodobne żeby choroba refluksowa przełyku wywołało wyżej wymienione objawy. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub swojego lekarza prowadzącego.