Czy przy PCOS konieczne jest stosowanie leków?

Witam. Mam 24 lata i mój lekarz ginekolog stwierdził u mnie zespół policystycznych jajników. Razem z mężem bardzo chcielibyśmy mieć dziecko. Nie mam okresu już prawie od dwóch lat. Na ostatniej wizycie lekarz powiedział że nie przepisze mi żadnych leków na wywołanie okresu i najlepiej będzie jeśli przejdę na dietę i będę ćwiczyć. Czy samo to wystarczy? Czy jednak powinnam udać się do innego lekarza aby przepisał jakieś leki? Jestem obecnie na diecie i zaczęłam też uprawiać sport ale jak narazie efektów nie widać. Bardzo proszę o opinie. Dziękuję.

witam jeśli nie dojdzie do poprawy stanu klinicznego to trzeba będzie włączyć odpowiednie leczenie