Czy przy przeziębieniu można starać się o ciążę?

Witam, od tego cyklu zamierzamy z mężem starać się o dziecko. Właśnie jestem w trakcie miesiączki, dni płodne powinnam mieć za ok. 13 dni. Czuję jednak, że mnie coś "rozkłada". Nie mam kaszlu, kataru ani gorączki. Czuję jedynie lekkie drapanie w gardle. "Zapobiegawczo" wzięłam na dwie noce Gripex max (łącznie dwie tabletki). Przyjmuję też Isle. Chciałabym, aby ciąża przebiegała prawidłowo, ale nie chcę też zbytnio panikować. Czy w tym wypadku są powody aby przełożyć starania do następnego cyklu, czy możemy się starać już teraz?

Lek. Paweł Szadkowski

Zwykłe drapanie w gardle może być spowodowane po prostu suchym powietrzem w mieszkaniu (okres grzewczy), więc nie powinno być powodu do niepokoju.