Czy przy schizofrenii paranoidalnej mogę robić prawo jazdy?

Witam choruje na schizofrenie paranoidalna od 10 lat .bylam 2 razy chospitalizowana 10 lat temu oraz 2 lata temu,gdyz odstawilam leki..biore leki takie jak abilify oraz ketrel.posiadam rowniez stopien niepelnosprawnosci pytanie moje brzmi nastepujaco czy moge kiedys isc na prawo jazdy?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Decyduje o tym lekarz kwalifikujący do kursu. Nie jest bezwzględne przeciwwskazanie. Zależy od tego jak Pani bierze leki, od aktywności choroby - obecności objawów wytwórczych. Dla każdego pacjenta jest to ustalane indywidualnie.