Czy przy stosowaniu Rigevidon można palić papierosy?

witam pani doktor przepisala mi tabletki RIGEVIDON czy mozna przy stosowaniu tych tabletek palic papierosy? Pierwszy raz stosuje takie tabletki bardzo prosze o odpowiedz

Lek. Paweł Szadkowski

Przy stosowaniu antykoncepcji nie powinno się palić papierosów. Te tabletki sprzyjają epizodom zakrzepowo-zatorowym, podobnie palenie papierosów - czyli palenie zwiększa ryzyko działań niepożądanych. Oczywiście jest Pani młoda i ryzyko nie jest tak duże, jak u osoby po 35 r.ż. Natomiast palenie jest przeciwwskazaniem do stosowanie antykoncepcji hormonalnej i decyzję musi Pani podjąć na własne ryzyko.