Czy przy takich wynikach USG należy spodziewać się bardziej radykalnego leczenia?
Witam, w badaniu usg widoczny jest nieregularny obrys kłykcia przyśrodkowego kości ramiennej, z drobnym pólwolnym fragmentem kostnym przy powierzchni - stan po przebytej awulsji. Nieregularny, falisty przebieg przyczepów okolicy kłykcia. Drobne przestrzenie płynowe w okolicy rowka dla nerwu łokciowego, przebieg nerwu w obrębie rowka zachowany. Chrząstka szklista na powierzchniach składowych stawu łokciowego wąska, gładka. Zwłóknienia w przebiegu torebki stawowej. Wizytę u ortopedy mam już umówioną, ale chciałabym dowiedzieć się wcześniej czy leczenie p/zapalne i p/bólowe w tym wypadku może wystarczyć - dodam, że dolegliwości bólowe występują od ok 4 tygodni, z tym, że przed badaniem USG nie brałam środków p/zapalnych regularnie tylko jak ból mocno się nasilał. Czy jednak powinnam się spodziewać bardziej radykalnego leczenia.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
82 poziom zaufania
Witam. Ortopeda zdecyduje o najlepszej metodzie leczenia. Perforowaną w tym przypadku metodą wydaje się być doustne leczenie przeciwzapalne.