Czy przy takich wynikach USG należy spodziewać się bardziej radykalnego leczenia?

Witam, w badaniu usg widoczny jest nieregularny obrys kłykcia przyśrodkowego kości ramiennej, z drobnym pólwolnym fragmentem kostnym przy powierzchni - stan po przebytej awulsji. Nieregularny, falisty przebieg przyczepów okolicy kłykcia. Drobne przestrzenie płynowe w okolicy rowka dla nerwu łokciowego, przebieg nerwu w obrębie rowka zachowany. Chrząstka szklista na powierzchniach składowych stawu łokciowego wąska, gładka. Zwłóknienia w przebiegu torebki stawowej. Wizytę u ortopedy mam już umówioną, ale chciałabym dowiedzieć się wcześniej czy leczenie p/zapalne i p/bólowe w tym wypadku może wystarczyć - dodam, że dolegliwości bólowe występują od ok 4 tygodni, z tym, że przed badaniem USG nie brałam środków p/zapalnych regularnie tylko jak ból mocno się nasilał. Czy jednak powinnam się spodziewać bardziej radykalnego leczenia.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Ortopeda zdecyduje o najlepszej metodzie leczenia. Perforowaną w tym przypadku metodą wydaje się być doustne leczenie przeciwzapalne.