Czy przy torbieli jajnika można starać się o ciążę?

Witam. Mam teraz 37lat ,15 lat temu miałam usunięty prawy jajni z powodu 2 dużych torbieli, jajowod został, a 8 lat temu z lewego jajowod usunięty torbiel, teraz okazało się że na 2 jajowodach mam wodniaki. Wiem że naturalnie nie ma szans zajść w ciaze, więc chce skorzystać z in vitro z jajka dawczyni bo swoich już prawie nie mam. I teraz moje pytanie brzmi czy przy wodniaku przy zapłodnienie in vitro jest szansa że odnoszę ciaze, czy muszę najpierw usunac wodniaki? Raz lekarz mi powiedział że muszę je usubac i że bez tego nie ruszymy z in vitro A teraz gdy powiedziałam że chyba rezygnuje ponieważ boję się zabiegu ponieważ mam bardzo duze zrosty i miałam 2 operacje przy calkowitym otwieraniu brzucha i za drugim razem byly już problemy to teraz lekarz mi mówi że z wodniakiem mozemy zrobić in vitro i nie ma obaw że widniał przeszkadza, a dodam jeszcze że teraz mam jakiegoś torbiele na lewym jajniku który jest w trakcie leczenia i lekarz mówi że nawet z torbiele mozna być w ciazy? Więc proszę o poradę czy mając wiem jaka obu jajowodow jest szansa i sens bez robienia in vitro????

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wskazana jest konsultacja z ginekologiem -specjalista endokrynologii ginekologicznej.