Czy przy tym MR można mieć orzeczenie o niepełnosprawności?
Witam Czy przy takim opisie rezonansu można ubiegać się o orzeczenie o niepełnosprawności? Opis: MR przeglądowe kręgosłupa lędźwiowego w sekwencjach TSET1,T2,STIR warstwami 3mm, w przekrojach poprzecznych i strzałkowych. Wysokość i sygnał trzonów kręgowych w normie. Zniesiona lordoza, poziome ustawienie kości krzyżowej. Dehydratacja krążków m/k L4/L5/S1,z obniże niemkrążkaL4/L5. Obrzęk płytek granicznych trzonów L4-L5,z guzkami Schmorla w blaszkach granicznych - Modic I. Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów i stawach m/k. Wysięk w stawach m/k L4/L5/S1 Pogrubienie więzadeł żółtych. Zanik mięśni około kręgosłupowych. Cechy choroby Baastrupa. Tylna Z prawostronną lateralizacją, podwięzadłowa protruzja krążka L4/L5 na 7mm,z uciskiem na worek oponowy i korzenie nerwowe w obrębie worka oraz kolizją z korzeniami L5 w prawym zachyłku bocznym. Pękniecie w obrębie pierścienia włóknistego. Stopień ucisku podobny jak poprzednio. Bulging krążka L5/S1 na 2.5mm, korzenie wolne- regresja w porównaniu z badaniem poprzednim Stożek rdzenia na poziomie L1 Sygnał i szerokość stożka w normie. Zawartość Worka oponowego prawidłowa. Wymiar Strzałkowy kanału kręgowego 13mm

KOBIETA, 35 LAT 3 miesiące temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Dzień dobry.
Oczywiście, że można ale proszę wziąć również pod uwagę, że oprócz wyniku liczą się objawy kliniczne w badaniu fizykalnym przeprowadzone przez lekarza orzecznika.
Jeśli posiada Pani dokumentację medyczną leczenia to wziąć ze sobą i załączyć nową konsultacje łub zaświadczenie od specjalisty neurologa lub ortopedy.
Pozdrawiam
Mariusz Bek