Czy przy tym MR można mieć orzeczenie o niepełnosprawności?

Witam Czy przy takim opisie rezonansu można ubiegać się o orzeczenie o niepełnosprawności? Opis: MR przeglądowe kręgosłupa lędźwiowego w sekwencjach TSET1,T2,STIR warstwami 3mm, w przekrojach poprzecznych i strzałkowych. Wysokość i sygnał trzonów kręgowych w normie. Zniesiona lordoza, poziome ustawienie kości krzyżowej. Dehydratacja krążków m/k L4/L5/S1,z obniże niemkrążkaL4/L5. Obrzęk płytek granicznych trzonów L4-L5,z guzkami Schmorla w blaszkach granicznych - Modic I. Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów i stawach m/k. Wysięk w stawach m/k L4/L5/S1 Pogrubienie więzadeł żółtych. Zanik mięśni około kręgosłupowych. Cechy choroby Baastrupa. Tylna Z prawostronną lateralizacją, podwięzadłowa protruzja krążka L4/L5 na 7mm,z uciskiem na worek oponowy i korzenie nerwowe w obrębie worka oraz kolizją z korzeniami L5 w prawym zachyłku bocznym. Pękniecie w obrębie pierścienia włóknistego. Stopień ucisku podobny jak poprzednio. Bulging krążka L5/S1 na 2.5mm, korzenie wolne- regresja w porównaniu z badaniem poprzednim Stożek rdzenia na poziomie L1 Sygnał i szerokość stożka w normie. Zawartość Worka oponowego prawidłowa. Wymiar Strzałkowy kanału kręgowego 13mm
KOBIETA, 35 LAT 3 miesiące temu

Dzień dobry.

Oczywiście, że można ale proszę wziąć również pod uwagę, że oprócz wyniku liczą się objawy kliniczne w badaniu fizykalnym przeprowadzone przez lekarza orzecznika.

Jeśli posiada Pani dokumentację medyczną leczenia to wziąć ze sobą i załączyć nową konsultacje łub zaświadczenie od specjalisty neurologa lub ortopedy.

Pozdrawiam

Mariusz Bek