Czy przy wrośniętym łożysku można uratować macicę?

MAM 23LATA I MAM PYTANIE. CZY JAK JEST WROŚNIĘTE ŁOŻYSKO W MACICĘ CZY DA SIĘ URATOWAĆ?

Witam!
Łożysko wrośnięte oznacza stan w którym elementy kotwiczące je w ścianie macicy, czyli kosmki, wrastają głęboko w mięsień macicy. Wiązać może się to ze słabym wykształceniem doczesnej (zmienionej hormonalnie błony śluzowej macicy przed przyjęciem zarodka) lub obecnością blizn pourazowych lub pozapalnych. Problem w przypadku łożyska wrośnietego pojawia się  po urodzeniu płodu, gdy kolejnym etapem porodu jest właśnie wydalenie łożyska. Dochodzi do problemów z jego oddzieleniem i konieczna jest tzw. pomoc ręczna lub wykonywane w znieczuleniu ogólnym, ręczne wydobycie łożyska.Stan ten wiąże się z dużym ryzykiem krwotoku, który może zmusic lekarza do usunięcia macicy.