Czy przy wypadających hemoroidach konieczna jest operacja?

Witam, czy w przypadku podejrzenia hemoroidow wypadajacych podczas wyprozniania badz napierajacych na odbyt w czasie aktywnosci fizycznej, jak np. Skakanie, bieganie, konieczna jest zawsze operacja? Czy to jest bolesne? Dziekuje za odpowiedz!

Milena Lubowicz

O najlepszym sposobie leczenia hemoroidów decyduje chirurg w zależności od wyniku badania per rectum oraz oczekiwań pacjenta. Na pewno operacja jest rozwiązaniem najpewniejszym i gwarantującym trwały efekt. Wykonywana jest w znieczuleniu.
Pozdrawiam