Czy przy zabiegu korekcji uszu można się zakazić żółtaczką?

witam ide na zabieg korekty odstajacych uszu w prywatnej klinice, lekarz zapewnial ze wszytsko jest jednorazowe otwierane przy mnie i ze nie ma sznas zarazenia zoltaczka. mam pytanie czy zoltaczka (oprocz krwi, sliny) mozna sie zakazic jak np pielegniarka dotknie dlugopisu w tych rekawiczkach w ktorych asystuje

Generalnie lepiej jest być zaszczepioną przeciw wzw typu B - uwaza się,że cykl 3 szczepień powinien uodpornić na całe zycie / poziom pciał zawsze można sprawdzić / - licho nie śpi. Pielęgniarka nie zarazi, ale można zarazić się u fryzjera np czy w zakładzie kosmetycznym. Po co ryzykować.