Czy przy zapaleniu pęcherza kobieta w ciąży powinna wziąć zwolnienie lekarskie?

Witam...pracuję w sklepie miesnym,gdzie non stop jest klimatyzacja i duzo chłodni...ogolnie na stanowisku jest zimno. Jestem w 8tyg ciąży i dostalam silnego stanu zapalnego pęcherza. Czy w takim przypadku powinnam pojsc na l4 czy biorac antybiotyk moge chodzic do pracy?

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę porozmawiać z ginekologiem prowadzącym ciążę. Jeśli on uzna, że rzeczywiście warunki pracy mogą zaszkodzić ciąży - wypisze zwolnienie.