Czy przyczyną powstania torbieli wątroby może byc zła dieta i otyłość?

Witam serdecznie. Czy przyczyna powstania torbieli wątroby moze byc zła, np. zbyt tłusta dieta i związana z nią otyłość? Dziekuje

Witaj,
trudno jednoznacznie odpowiedzieć czy dane torbiele powstały w wyniku stosowania złej diety, jednak na pewno stosowanie takiej diety nie poprawi stanu zdrowia. Nie od dziś powszechnie wiadomo że zbyt tłusta dieta, alkohol i związana z tym otyłość prowadzi do schorzeń wątroby i nie tylko.

Agata Jarnuszewska
jarnuszewska.dobrydietetyk.pl