Czy przyjęcie pierwszej tabletki zbyt wcześnie obniża skuteczność?

Witam. Niedawno rozpoczęłam przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych dwufazowych. Zaraz po pojawieniu się niewielkiej ilosci krwi, przyjęłam pierwszą tabletkę. Niestety w tym dniu nie zaobserwowalam już "prawdziwej miesiączki", tylko skąpe krwawienie. Dopiero na drugi dzień dostałam okres. Zmylilo mnie to, ponieważ do tej pory nigdy nie zdażyła się taka sytuacja, gdzie skąpe krwawienie poprzedzało okres. Dodam, że mam bardzo regularne krwawienia. To miało się pojawić 2 czerwca, a tabletkę przyjęłam więc dzień wcześniej (po zaobserwowaniu krwi). Obecnie zbliżam się ku końcowi pierwszego blistra i nie wiem, czy przyjęcie tabletki o jeden dzień za wcześnie mogło spowodować obniżenie skuteczności antykoncepcji. Czy mam wziąć o jedna tabletkę więcej? Czy jestem w pełni zabezpieczona (od tamtej pory przyjmowalam tabletki regularnie, o stałej porze)? Dziękuję za odpowiedź!
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Przyjęcie tabletki w opisany sposób nie jest niczym złym i nie powinno spowodować zmniejszenia skuteczności terapii.
Aktualnie powinna Pani skończyć ten blister, odczekać zalecane 7 dni do kolejnego opakowania.
Nie ma powodu do niepokoju.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.