Czy przyjęcie Pyralginy w ciąży może mieć jakieś negatywne skutki?

Witam, w 25 tc miałam atak kolki nerkowej. W najbliższym szpitalu do jakiego udało mi się dojechać lekarze podawali mi Pyralgine. Po wyjściu ze szpitala, na wizycie u ginekologa dowiedziałam się, że Pyralginy nie powinno się przyjmować w ciąży gdyż powoduje ona zamknięcie przewodu Bolatta. Lekarz na badaniu usg stwierdził, że przewód jest nadal otwarty i wszystko jest w porządku. Jednak ja cały czas martwię się czy przyjmowanie tego leku mogło mieć negatywny wpływ na moje dziecko.

Tak jak powiedział Pani ginekolog - nie należy przyjmować Pyralginy w ciąży. Proponuję pozostawać pod opieką ginekologiczną do czasu porodu. Pozdrawiam.