Czy przyjmowanie Etadronu jest przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego?

Witam, czy przyjmowanie Etadronu jest przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego? Czy Etadron jest lekiem sterydowym?

Lek. Paweł Szadkowski

Jest to steroidowy inhibitor aromatazy - więc chemicznie zalicza się do grupy steroidów. Jednak nie działa on jak 'leki sterydowe' w ogólnym rozumieniu - nie wywołuje immunosupresji. Nie sądzę też żeby był przeciwwskazaniem do takiego zabiegu (ale w ChPL nie ma informacji na ten temat).