Czy przyjmowanie izotretynoiny może mieć długotrwałe skutki uboczne?

Czy przyjmowanie izotretynoiny może mieć długotrwałe skutki uboczne? Kończę już kurację izotekiem i wiem jaki on ma wpływ na płód. Ostatnio słyszałam, że może mieć taki wplyw nawet po latach. Czy to prawda?

Małgorzata Panek

Przy stosowaniu izotretynoiny zachodzenie w ciąże jest bezwzględnie przeciwwskazane, gdyż powoduje ona wady płodu. Przez około trzy lata po zakończeniu leczenia należy stosować antykoncepcje. Dopiero po tym okresie można starać się o potomstwo.
Pozdrawiam