Czy przyjmowanie serotoniny ma wpływ na masę ciała?

Witam, mam 20 lat i niedługo zaczynam kurację tabletkami Nexpram. Mam pytanie czy przyjmowanie hormonu "szczęścia" serotoniny, będzie miało wpływ na masę ciała? Chodzi mi głównie o to czy po tych tabletkach nie przytyję. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Szanowna Pani, Nexpram jest to inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny a nie serotonina sensu stricto. Lek może powodować wzrost masy ciała, ale również zdarza się, że pacjent chudnie przyjmując ten lek. Bardzo często nie zauważa się różnicy w masie ciała. Z wyrazami szacunku, Paweł Żmuda-Trzebiatowski