Czy przyjmowanie środka nasennego przez dłuższy okres jest bezpieczne?

Cześć, Co jakiś czas musze wstać o 2 w nocy. Chcciałbym się przed tym wysypiać minimum 7h czyli próbuję zasnąć o 19 ale nigdy mi sie to nie udaje. Przed 23 naturalnie nie zasnę. Zacząłem brać lek nasen zasypiam szybko i o 2 w nocy budzę się wyspany i wypoczęty. Wiem że leki nasenne to nie najlepszy pomysł, ale jak na razie innego rozwiązania nie znam. Czy Jest bezpieczne stosowac lek Nasen kilka razy w miesiącu(zazwyczaj 2-4 razy) przez dłuższy okres czasu, około rok? Dziękuję za pomoc

Zolpidem, który stanowi substancję czynną w preparacie Nasen, jest substancją uzależniającą przy przewlekłym stosowaniu, nie zaleca się stosowania ciągłego dłużej niż 4 tygodnie. Stosowanie sporadyczne nie powinno stanowić problemu, jednak jeżeli zauważy Pan problemy z zasypianiem bez leku lub konieczność stosowania coraz większych dawek dla tego samego efektu proponuję lek odstawić. Zalecane jest stosowanie jak najmniejszej skutecznej dawki. Może warto spróbować najpierw innych preparatów, np. ziołowych? Pozdrawiam.