Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy przyjmowanie suplementu może być przyczyną chorób tarczycy?

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć czy przyjmowanie (przez okres ok. miesiąca) suplementu diety dla kobiet planujących ciążę, który w składzie ma 150 µg jodu może być przyczyną chorób tarczycy, np. choroby Hashimoto. z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Poród u kobiet zainfekowanych wirusem opryszczki

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Nie sądzę, żeby prowadzenie takiej suplementacji przez tak krótki czas mogło doprowadzić do choroby Hashimoto. Wystąpienie takiej choroby byłoby raczej wynikiem już wcześniej istniejących zaburzeń i predyspozycji genetycznych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy