Czy przyjmowanie suplementu może być przyczyną chorób tarczycy?

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć czy przyjmowanie (przez okres ok. miesiąca) suplementu diety dla kobiet planujących ciążę, który w składzie ma 150 µg jodu może być przyczyną chorób tarczycy, np. choroby Hashimoto. z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Nie sądzę, żeby prowadzenie takiej suplementacji przez tak krótki czas mogło doprowadzić do choroby Hashimoto. Wystąpienie takiej choroby byłoby raczej wynikiem już wcześniej istniejących zaburzeń i predyspozycji genetycznych.