Czy przyjmowanie tego leku w tym wieku jest dla mnie bezpieczne?

Witam, mam pytanie odnośnie leku livial. Lekarz zaproponował mi leczenie lekiem livial 2,5 mg 1 tabletka dziennie w zwiazku z osteoporozą, na ktora choruje oraz włączyć biofosfoniany 1 tabletka raz w miesiacu. Czy w wieku 67 lat leczenie lekiem livial jest dla mnie bezpieczne? Przez ostatnie lata nie bralam żadnych preparatów HTZ. Z góry dziękuję za informację i pozdrawiam.

Dzień dobry,

lekarz który zalecił leczenie na pewno przed podjęciem decyzji o włączeniu leku przeprowadził wywiad oraz badanie fizykalne połączone z wynikami badań jakie Pani miała wykonane.

Jak każdy lek może wykazać objawy niepożądane jeśli lekarz nie poinformował to proszę zapoznać się z ulotką która jest w opakowaniu, w razie jakich kolwiek ujemnych dolegliwości po spożyciu leku proszę zgłosić lekarzowi prowadzącemu lub lekarzowi rodzinnemu.

Proszę pamiętać o stosowaniu diety przy ostoperozie.

Pozdrawiam