Czy przyjmowanie tych leków może być niebezpieczne?

Dzień dobry , Mam pytanie . Obecnie przyjmuje 3 mg Afobamu dziennie na bardzo duże stany lękowe . Do tego 150 mg Setaloftu. Na odstawienie Afobamu dostałam Pregabaline. Lekarz powiedział mi ,iż odstawianie afobamu musi być bardzo stopniowe. Bardzo....mam wytyczne. Ale chciałabym się dowiedzieć czy jeśli odstawienie Afobamu ma być tak bardzo stopniowe to czy zażywanie Pregabaliny i benzo jednoczenie ,bo na to wychodzi nie jest niebezpiecznie ?
KOBIETA, 35 LAT 3 miesiące temu

Dzień dobry,

Tak jak Pani pisze, lekarz przepisał Pani Pregabaline, aby skutki odstawiania Afobamu nie były zbytnio dokuczliwe. Tak więc jak najbardziej może Pani łączyć te leki, nie stanowi to żadnego zagrożenia.

Najważniejsze, żeby trzymać się planu schodzenia z Afabomu ponieważ jest to silnie uzależniający lek.

Pozdrawiam