Czy przyrost hormonów jest prawidłowy?

Witam. Mam pytanie odnośnie wyniku beta HCG. Jestem w 5 tygodniu ciąży. Mój wynik 22 pażdziernika wynosił 15440, dziś po 48h 25040. Czy przyrost hormonów jest prawidłowy? Nie powinien być wyższy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawidłowy przyrost beta hCG w ciąży to wzrost o około 50% co dwa dni. W tej sytuacji poziom beta hCG jest prawidłowy. Warto oczywiście wykonywać kolejne oznaczenia.