Czy przyrost wagi jest prawidłowy u dziecka 5-tygodniowego?

Witam, mam synka 5 tygodni i 5 dni dziś byłam na ważeniu chciałam zobaczyć czy dobrze przybiera na wadze bo coś ostatnio krócej je a karmię go tylko piersią mały waży 4540 g i 60 cm długości czy dobrze waży? Masa urodzeniowa 3640 g po wyjściu ze szpitala 3460 g długość 55 cm. Trzy tygodnie temu ważył 4 kg. Proszę o radę

Tomasz Szatkowski Pediatria

Waga jest jak najbardziej prawidłowa. Książkowo dziecko powinno przyrastac po 700 g w pierwszych 5 miesiącach, następnie 500 w następnych 7. Jednakże każde dziecko jest indywidualnoscia, nie książką.