Czy przysługiwać mi bedzie zasiłek wychowawczy?

pracuję jako pokojówka i od 18. sierpnia 2008 jestem zarejestrowana.na całym etacie przez miesiące sierpień wrzesień a potem na pół przez paz.lis.gru.sty.luty.marz.2009 juz od kwietnia do dziś czyli lipca jestem na całym etacie. z dniem 24 lipiec dowiedziałam sie że jestem w 4 tyg. ciązy no i nie wiem kiedy najlepiej powiadomić szefa że jestem w ciązy no i jak to będzie z tymi zasiłkami macierzyńskim i wychowawczym czy mi przysługuje proszę o odpowiedz.z podziekowaniem kasia.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Oczywiście, skoro jest Pani zatrudniona, to przysługuje Pani 20-tygodniowy urlop macierzyński i zasiłek macierzyński w wysokości 100% Pani wynagrodzenia. Urlop wychowawczy przysługuje pracownikowi, który jest zatrudniony od co najmniej 6 miesięcy. Do czasu porodu minie więcej czasu, więc nie ma obaw. Natomiast zasiłek wychowawczy otrzyma Pani, jeśli spełnia Pani kryterium dochodowe (maks. 504 zł netto na członka rodziny, przy czym wliczane są również dochody innych członków rodziny). Natomiast szefa najlepiej poinformować już teraz. Pozdrawiam serdecznie!