Czy psychiatra zapisał mi odpowiednie leki?

Witam. Byłam niedawno u psychiatry na pierwszej w zyciu wizycie. Kiedy odpowiadała na tą serię pytań o wszystko skupił się na moich wachaniach nostrojow mianowicie to ze : Raz jest świetnie - moge dosłownie wszystko, jestem wtedy jakbym wypila 10 kaw na raz itp robię wszystko i nic.( zaczynam jedna rzecz za chwile stracę zainteresowanie i robie następna i tak w kółko.) Nie moge sie skupić przeskajuje z tematu na temat, jestem niespokojna, drazliwa i naprawdę wściekła mnie najmniej błacha sprawa. Np że kot miauczy, że ktoś do mnie coś mówi, że nie rozumia o co mi chodzi i ogólne i są za wolni itp. Nie usiedze nawet na chwilę, bo mam wtedy wrażenie jakbym miało mnie za chwile rozniesc. Nie moge wtedy spać i śpię po trzy, cztery godziny ale o dziwo jestem wyspana. Praktycznie nic wtedy nie jem i nie pije bo nawet nie czuje pragnienia ani glodu. Kieruje mną chaos. Nieraz się wtedy okaleczam, bo to jest nie do wytrzymania. Trawa to jakieś dwa trzy tygodnie a potem jest nagła zmiana. Czyje wtedy jak niemal wszystko że mnie schodzi i mnie przytłacza. Mam wtedy okropny zdolowany nastrój najlepiej bym się zamknęła gdzieś i nie ruszała. Unikam ludzi i wszystko mnie przerasta nawet wstanie do kuchni i umycie naczyń itp. Po powiedzeniu tego wszystkiego lekarz zapisał mi depakine 300 chrono co to oznacza? Czytałam ulotkę i padaczki nie mam i sie caly czas zastanawiam czemu dostałam akurat te tabletki. Co to może być ze te właśnie muszę brać? Nie powiedział mi za dużo.

Pomimo dokładnego opisu Pani stanu, konsultacja przez internet nie zastąpi rozmowy z pacjentem. Podany lek stosuje się także w leczeniu epizodów maniakalnych w chorobie afektywnej dwubiegunowej. Skoro doświadczony specjalista przepisał takie leczenie na podstawie oceny całości Pani stanu, proponuję zastosować się do zleceń. Pozdrawiam.